فینال ان بی ای:گلدن استیت کلیولند را در چهار بازی شکست داد.

گلدن استیت واریرز این فصل بی نقص نبودند،آن ها در  ۲۴ بازی از فصل شکست خوردند و در تمام طول فصل تیم آن ها دچار مصدومیت های متعددی شد با این حال نتایج یکسان بود.برای سومین بار در چهار فصل اخیر و برای دو سال پیاپی تیم گلدن استیت واریرز موفق به کسب عنوان قهرمانی ان بی ای شد.

آن ها در بازی بامداد گذشته تیم کلیولند کاوالیرز در خانه کلیولند با نتیجه ۸۵-۱۰۸ در هم کوبیدند تا یک سری کامل را با نتیجه ۰-۴ به پایان برسانند و بر تمامی چالش هایی که لبران جیمز در مقابل آن ها قرار داد مقابله کنند.

استفن کری با کسب ۳۷ امتیاز بیشترین امتیاز را کسب کرد و هم تیمی او کوین دورنت موفق به کسب یک تریپل دابل شد:۲۰ امتیاز،۱۲ ریباند،۱۰ اسیست.کوین دورنت که موفق به کسب عنوان MVP فینال برای دومین سال پیاپی شده بود راجب این نتیجه گفت:”حس خوبی دارد که سری را بدون شکست به پایان رساندیم.”

تیم گلدن استیت در کوارتر سوم همانطور که کاملا به این کار شناخته شده است موفق شد اختلاف امتیاز را افزایش دهد،کلی تامپسن با یک پرتاب سه امتیازی موفق توانست اختلاف تیم خود را به ۱۷ برساند تا جوی سنگین بر سالن حاکم شود. نتیجه بازی از آن هنگام به طوری مشخص بود که کلی تامپسن اسم خود را در گوگل سرچ کرد و با عنوان “سه بار قهرمان ان بی ای”مواجه شد!

تیم کلیولند تمامی بازیکنان نیمکت خود را در حالیکه چهار دقیقه به پایان بازی مانده بود به بازی فرستاد.جیمز در حالی از بازی خارج شد که تماشاچیان به صورت ایستاده او را تشویق می کردند.او در بازیی که میتوانست آخرین بازی او با تیم کلیولند باشد موفق به کسب ۲۳ امتیاز، ۸ اسیست و ۷ ریباند شد.

Tyronn Lue سرمربی کلیولند پس از این بازی گفت:”احتمالا یکی از بهترین عملکرد ها از یک تیم در پلی آف بود که دیده ام.” “بعضی وقتها هر کاری که از دستت بر می آید رو انجام میدی ولی باز هم کافی نیست

جیمز در حالیکه در کنفرانس خبری بعد از بازی حاضر شد که دست خود را با بانداژ بسته بود و اعلام کرد که پس از شکست در بازی اول و از شدت ناراحتی دست خود را به شدت مصدوم کرده است و گفت:”عملا سه بازی آخر رو با دست شکسته بازی کردم.”

بازی اول بازیی بود که Jr Smith به اشتباه در ثانیه های آخر بازی توپ را دریبل زد. کلیولند می توانست این بازی را ببرد اما به خاطر این تصمیم اشتباه در وقت اضافه شکست خوردند و جیمز نیز به شدت راجب این فرصت از دست رفته خشمگین بود.

جیمز در کنفرانس خبری راجب بازی اول گفت:”خیلی احساسی بود،برای دلایل متفاوتی،اینکه چقدر کسب پیروزی در بازی اول در خانه حریف برای تیم ما مهم است،این پیروزی چه نتایجی میتوانست برای ما داشته باشد،طوری که ما بازی کردیم،اقدامات داوری که در طول تمام بازی گرفته شد،من این احساس را داشتم که پیروزی در بازی را از ما گرفتند.

james

در پایان توجه شما رو به تماشای هایلایت های این بازی دعوت می کنم:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *