Los Angeles Lakers

لس آنجلس لیکرز تیمی در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا واقع در شهر لس آنجلس است.این تیم در لیگ ان بی ای به عنوان یکی از اعضای کنفرانس غرب فعالیت می کند.لیکرز بازی های خانگی خود را در سالن Staples Center بازی می کند، این سالن متعلق به Los Angeles Clippers ان بی ای، Los Angeles Sparks لیگ بسکتبال حرفه ای بانوان (WNBA) ،تیم Los Angeles Kings لیگ ملی هاکی آمریکا است.لس آنجلس لیکرز یکی از موفق ترین تیم های ان بی ای است که دارای ۱۶ عنوان قهرمانی است که این تعداد قهرمانی آن را در جایگاه دوم و پس از تیم بوستون سلتیکس قرار می دهد.

این تیم از سال ۱۹۴۷ و با خرید تیم Detroit Gems لیگ NBL شروع به فعالیت کرد.تیم جدید شروع به فعالیت در شهر Minneapolis تحت عنوان Minneapolis Lakers کرد. آن ها ابتدا تحت لیگ NBL موفق به کسب مقام قهرمانی در سال ۱۹۴۸ میلادی شدند و پس از عنوان به لیگ رقیب یعنی BAA پیوستد که در آنجا موفق به کسب پنج عنوان قهرمانی بعدی از کل شش عنوان شدند.پس از بازنشستگی ستاره George Mikan  و مشکلات مالیی که به همراه آن در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی برای این تیم ایجاد شد آن ها قبل از آغاز فصل ۶۱-۱۹۶۰ به شهر لس آنجلس نقل مکان کردند.

تحت مدیریت ستاره های Elgin Baylor و Jerry West در دهه ۱۹۶۰ میلادی شش بار به پلی آف ان بی ای راه یافت اما تمامی آن ها را به رقیب خود یعنی Boston باخت.در سال ۱۹۶۸ این تیم دارنده چهار عنوان MVP یعنی Wilt Chamberlain را در اختیار گرفت و موفق به کسب ششمین عنوان قهرمانی خود شد. بعد از بازنشستگی West و Chamberlain این تیم Kareem Abdul-Jabbar رو در اختیار گرفت و وی نیز موفق به کسب عناوین متعدد MVP شد اما نتوانست در اواخر دهه ۱۹۷۰ به فینال ان بی ای راه پیدا کند.

به دلیل استایل فست بریک این تیم که توسط Magic Johnson هدایت میشد در دهه ۱۹۸۰ به این تیم لقب Show Time داده بودند. تیم در بازه زمانی ۹ ساله موفق به کسب پنج عنوان قهرمانی شد و همچنین بازیکنانی همچون Johnson، Abdul-Jabbar و James Worthy در این دوره بازی کردند. پس از بازی نشستگی Abdul Jabbar و  Johnson تیم در اوایل دهه ۹۰ میلادی دچار مشکلاتی در رسیدن به فینال و کسب قهرمانی شد. اما پس از پیوستن Shaquille O’Neal و Kobe Bryant به تیم در سال ۱۹۹۶ که آن ها نیز تحت هدایت Hall Of Fame دیگری به نام Phil Jackson بودند، تیم توانست سه قهرمانی پیاپی در سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ میلادی کسب کند.لیکرز دو قهرمانی دیگر در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ هم کسب کرد اما در دهه های اخیر دیگر نتوانسته مجددا عنوان قهرمانی را کسب کند.

تیم لیکرز دارنده های رکورد بیشترین برد پیاپی با رقم ۳۳ بازی در فصل ۱۹۷۲-۱۹۷۱ است. ۲۶ Hall Of Famer برای تیم لیکرز بازی کرده اند که چهار تای آن ها هدایت تیم را نیز بر عهده داشته اند. Abdul-Jabbar ،Johnson،O’Neal و Bryant روی هم موفق به کسب هشت عنوان MVP شده اند

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *