َشکست کلیولند در بازی اول فینال ان بی ای،اقدام عجیب JR Smith

 بازی آغازین فینال ان بی ای امسال با یک عملکرد درخشان توسط لبران جیمز همراه بود که موفق به کسب ۵۱ امتیاز شد به طوریکه موجب شگفتی تماشاچیان در زمین Oracle Arena شده بود و حتی سرمربی گلدن استیت پس از بازی اعلام کرد که:”ما شانس آوردیم.” اما در نهایت با پیروزی ۱۱۴-۱۲۴ گلدن استیت همراه بود

اما اتفاقات عجیب این بازی زمانی آغاز شد که زمانی که ۳۶ ثانیه از بازی مانده بود و خطایی بر روی جیمز گرفته شده بود،داوران پس از بازبینی دوربین ها نظر خود را برگرداننده و دو پنالتی به گلدن استیت دادند.

اقدام عجیب دوم پنالتیی بود که George Hill از دست داد و میتوانست کلیولند را زمانی که ۴٫۷ ثانیه از بازی مانده بود با یک اختلاف به پیروزی برساند.

عجیب ترین اتفاق بازی زمانی اتفاق افتاد که Jr Smith پس از پنالتی ناموفق هم تیمی خود توپ را ریباند کرد و به جای اینکه اقدام به امتیاز گیری و یا پس دادن به هم تیمی های خود جهت اینکار کند توپ را تا پایان زمان بازی دریبل کرد که این اقدام عجیب او موجب خشم بازیکنان کلیولند به ویژه لبران جیمز شد و حتی بازیکنان گلدن استیت نیز به این اقدام این بازیکنان خندیدند.

ولی چرا Smith باید همچین کاری کند؟ یا او امتیاز را فراموش کرده بود،یا زمان را یادش نبود و یا هم زمان باقیمانده را اشتباه قضاوت کرده است.

سرمربی کلیولند پس از بازی راجب این تصمیم اسمیث گفت:”او فکر کرد بازی به پایان رسیده،او فکر کرد ما با یک امتیاز جلو هستیم.”

اما خود اسمیث راجب این اقدام خود گفت:”من سعی کردم توپ رو بیرون بیارم تا فضای کافی برای شوت کردن ایجاد بشه. در اون لحظه به لبران جیمز نگاه کردم و انگار او میخواست تایم اوت بگیره و به خاطر همین من وایسادم و بازی به پایان رسید…من میدونستم که بازی مساویه،اگر فکر میکردم که ما جلو هستیم فقط توپو تو دستم میگرفتم و اجازه میدادم اونا روم خطا کنن.”

در هر حال هر اتفاقی که افتاده دیگر این بازی به پایان رسیده و شاگردان Lue باید به کسب پیروزی در بازی دوم فکر کنند،در نهایت توجه شما رو به هایلایت های بازی دعوت می کنم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *