Miami Heat

میامی هیت یک تیم در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا واقع در شهر میامی است.میامی در لیگ ان بی ای و در کنفرانس شرق بازی می کند.این تیم بازی های خانگی خود را در سالن American Airlines Arena بازی می کند و تا کنون موفق به کسب سه عنوان قهرمانی شده است.

این تیم از فصل ۱۹۸۹-۱۹۸۸ شروع به فعالیت کرده است.این تیم در ابتدای فعالیت خود عملکرد خوبی از خود نشان نداد اما با در اختیار گرفتن Alonzo Mourning در سال ۱۹۹۵ و Tim Hardaway در سال ۱۹۹۶ بلافاصله به رقیبی برای حضور در پلی آف تبدیل شدند.

با رهبری Dwayne Wade و همچنین دارنده عنوان بهترین بازیکن فصل Shaquille O’Neal میامی موفق به حضور در فینال ان بی ای در سال ۲۰۰۶ شد که موفق شدند اولین عنوان قهرمانی خود را کسب کنند.بعد از جدایی O’Neal در دو سال آینده این تیم مجددا وارد دوره ای نزول شد.

در سال ۲۰۱۰ میامی Wade را در کنار ابر ستاره بسکتبال LeBron James  و همچنین Chris Bosh قرار داد. در طی دوره چهار ساله ای که این سه در کنار هم بودند ، آن ها موفق شدند در تمامی سال ها به فینال ان بی ای راه پیدا کنند و دو عنوان قهرمانی پیاپی در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ کسب کردند.پس از جدایی این سه در سال ۲۰۱۶، تیم مجددا وارد دوره ای نزول شد.Wade مجددا در سال ۲۰۱۸ و برای اینکه بازنشستگی خود را در این تیم سپری کند به این تیم پیوست.

Miami Heat دارنده مقام سوم در بیشترین برد های پیاپی در ان بی ای با ۲۷ بازی است که در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ رقم خورد. چهار Hall Of Fame برای این تیم بازی کرده اند و James هم دو بار عنوان MVP را در این تیم کسب کرده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *